Odżywiamy farbując, farbujemy odżywiając

Włosowa niedziela przesunęła się trochę, ze względu na świąteczny weekend. Odbyła się, tylko w innym czasie 😉
Po raz pierwszy użyłam Khadi w wersji indygo do pokolorowania sierści.
Nazwę ten produkt henną, ale umówmy się, że jest to nazwa, której używam kiedy mówię/ piszę o farbie do włosów na bazie jedynie ziół, zero chemii. Henna ta nie składa się z henny, a tylko i wyłącznie z indygo. Roślinka starta na miał zapewnia naszym włosom głęboką, zimną czerń.
Nasza henna siedzi w pudełku i w dwóch woreczkach. Podobnie jak jej czarna koleżanka, o której pisałam TU jest zielonym capiącym proszkiem.
Proszek rozrobiłam jedynie z letnią wodą. Kolor po rozrobieniu był ciemniejszy niż wersja czarna. I śmierdział jakby mniej. Zapach nie przypominał mokrego siana, a bardziej rozmokniętą kurzą kloakę. Smród do zniesienia i mniej drażniący niż poprzedniczki.
Przed nałożeniem mazi, włosy umyłam ździerakiem z Barwy, wysuszyłam i włosy wyglądały tak —>
Jak da się zauważyć moje włosy mocno wypłowiały od ostatniego malowania. Zrudziałam jak stara wiewiórka po zimie. Całe szczęście z pomocą przyszło indygo.
Wysmarowałam włosy kloaką. Właściwie to niezawodna Pati wymazała, bo gdybym farbowała włosy sama mogłoby się to skończyć upieprzeniem połowy łazienki. Siedziałam przez ponad trzy godziny z tymi odchodami owiniętymi foliowym czepkiem z zestawu i czapką z moich zasobów.
Nastała godzina późna, po północy już było i Piaskowy Dziadek zaczął sypać piaskiem w moje oczy, sen morzyć mnie począł toteż  kroki swe do łazienki skierowałam celem zmycia badziewia.
Indygo zmyło się bez proszenia. Tyle się naczytałam, że henna brudzi skórę, ręczniki, wszystko. I wiecie co Wam powiem? Albo jestem jakaś dziwna, albo to wszystko to gówno prawda. Nic się nie pobrudziło.
Włosy wysuszyłam niemal śpiąc i walnęłam się do łóżka. Po dwóch dniach chodzenia z sucharami naolejowałam na noc AMLĄ (kwiecień spędzam z nią). I nareszcie umyłam włosy, które w ciągu dwóch dni lekko ściemniały, a kolor się ochłodził.
Kolor jest zadowalający, choć jeszcze nie tak czarno- zimno- czarny jaki bym chciała. Ale to dopiero pierwszy raz z indygo i wiem, że z każdym kolejnym indygowaniem kolor się pogłębi i wyrówna.
Oczywiście na moje włosy wystarczyła połówka henny. Włosy po raz kolejny zostały wzmocnione i pogrubione jak Grycanka po porcji lodów.
Włosy na zdjęciu mają zygzaki, bo po umyciu i wysuszeniu spięłam je do kupy i tak im się porobiło. Ale mniejsza o to, bo w tym przypadku chodziło o ich kolor, którego zdjęcia i tak nie oddają tak jakbym sobie tego życzyła.
Co ja myślę o indygo? Mam jedynie pozytywne odczucia. Cieszę się, że zrezygnowałam z chemicznych farb, moje włosy są mi wdzięczne, a i kolor trzyma się przyzwoicie.
Pozdrawiam, polecam, kontynuujcie jedzenie jajek.