7 efektów Marion, tylko który z nich to nie bujda

Jakiś czas temu zakupiłam pewne ampułki do włosów. Ampułki owe mają skrajne recenzje, których szczerze mówiąc nie czytałam przed zakupem. Dziś na ich temat mam już swoje zdanie, którym się z Wami podzielę. Jeśli chcecie poczytać oczywiście 😉
Dziś będzie mowa o…
… ampułkach do włosów z olejkiem arganowym Marion.
Według producenta ma być 7 efektów:
-przywracają połysk
-ułatwiają rozczesywanie i układanie
-nadają miękkość i elastyczność
-chronią przed szkodliwościami wszelkimi
-regenerują i wygładzają
-wzmacniają i nawilżają
-zapobiegają przesuszaniu.
Bo ja wiem czy to się sprawdza…
Przy pierwszej ampułce nie zauważyłam nic. Nic oprócz tego, że specyfik naelektryzował mi włosy. Naelektryzował do tego stopnia, że mogłabym włosami telefon naładować jakby prądu zabrakło.  No nic, próbuję dalej. Tak jak producent zalecał co drugi dzień (czyli w moim przypadku po każdym myciu) po umyciu włosów szamponem nakładałam ampułkę. Jedna wystarczyła by na dwa razy, ale zważywszy na konsystencję nakładałam całość.
Po drugiej dawce, włosy już się tak nie elektryzowały, po trzeciej przestały. Włosy po kuracji mają więcej objętości, są całkiem przyjemne w dotyku i lepiej się układają (ale to ze względu na lepszą objętość). I to by było chyba na tyle. A gdzie reszta? A nie wiem. Obiecują jak politycy przed wyborami, a potem nic z tego.
Wracając do samego opakowania, dozowania i tego typu pierdół rzućcie proszę okiem na zdjęcie.
Kartonowe pudełko mieści w sobie 5 ampułek po 7 ml każda. Ampułki są skonstruowane bardzo przyjemnie. Połączone ze sobą, łatwo je oderwać. Plusem jest to, że każdą fiolkę można zakręcić i nic się nie wyleje. Plastik jest nie za miękki, nie za twardy- maź dobrze się dozuje.
Konsystencja jest bliżej nieokreślona. Wodnista, ale lekko oleista, dość rzadka, ale mniej rzadka niż woda. Ciężko określić. Z dłoni ucieka, ale nie na tyle szybko żeby zwiała na dobre. Kuracja nakłada się dobrze, szybko wchłania się we włosy i po krótkiej chwili można ją zmyć. Pięknie pachnie! Nie mam pojęcia z czym, ale z czymś mi się kojarzy ten zapach. Jest słodkawy, ale nie mdły. Piękny, niestety w ogóle nie utrzymuje się na włosach.
Jeśli chodzi o skład to proszę bardzo…
Jak wiecie wielkim specem nie jestem, ale wiem jedno- to drugie Trimesrimechujwieco to silikon zmywalny jedynie przez SLS lub SLES. Jakieś arganowe popłuczyny toto ma nawet gdzieś przed połową. PEGi sregi i mnóstwo innych dziwnych rzeczy. Skład jakoś mocno nie porywa, ale i też nas nie zabije. Ma swoje plusy i minusy.
I jak to wszystko podsumować, pytam się ja? Zapłaciłam siedem złotych z ogonkiem w (z)Jawie. Nie zaszkodził mi ten wynalazek, ale i nie powalił na kolana obdrapując skórę z piszczeli.
Kupować, nie kupować? Ja już nie kupię, bo nie wniósł do mojego życia tyle radości ile bym oczekiwała. Nie jest to jednak jakiś straszny niewypał, no można próbować…