Białe drewniaki na pajęczych stopach.

Ukraina się pali i wali, w każdej chwili będę musiała mieć w gotowości bagnet po dziadku. Bagnet cały zardzewiały, już sama nie wiem co tu robić.
Zajmę się czymś głębszym niż koniec świata, bo wszyscy tej Ukrainy się uczepili i już nawet nie pamiętają w którym mieście pałęta się teraz Trynkiewicz.
Nigdy nie nurtowały Was jakieś dziwne pytania? Mnie ciągle coś nurtuje. Już nie mówię o takich głupotach jak w tym głupim pytaniu o Jasiu, że niby Jaś obszedł jezioro, to jezioro zostało przez niego obejsznięte czy jakoś tak. Albo to, że skoro ten który się smuci to smutas, a ten który się kłóci to kutas. No heloł- chuj nie filozofia. Ja mam lepsze rozkminki.
No, bo powiedzcie mi jak to jest, że lekarze zachrzaniają w białych drewniakach ? To jakaś kurwa zmowa, czy lokowanie produktu ? Nikt normalny nie chodzi w drewniakach, a weź się przejdź do jakiegoś ośrodka zdrowia, czy szpitala. Tup, tup, tupppp! Nawet dentyści zapieprzają w drewniakach. Ja rozumiem, że biały kolor pasuje im do ciuchów i tej całej sterylności, ale dlaczego drewniaki? Kto wyjaśni mi ten fenomen?

Albo takie naciąganie starszych ludzi na wnuczka. Wszyscy renciści czy emeryci w naszym kraju narzekają na kiepską kasę. Nie mają na leki, nie mają na żarcie. No bida z nędzą. Ale jak jakiś “wnuczek” oszuka takich starszych ludzi, to w gazetach czytamy później- “skradziono  8 tys. złotych”. “Pani Leokadia z Pierdziwólki popłynęła na dziesięć tysięcy”. “Pan Tadeusz stracił 15 tysięcy”. No to jak z tym jest? Mają kasę czy nie mają? Jeśli nie mają, to jakim cudem są okradani na tysiące złotych ?Jeśli mają, to dlaczego narzekają ?
Albo z tymi seksami. Masz 15 lat możesz się buchać po wszystkich stogach siana w okolicy, ale pooglądać to możesz od lat osiemnastu. Już nie wspomnę, że w takich Amerykach to sobie mogą strzelać do sąsiadów jak im wlezą na posesję, ale piwa to sobie mogą popić dopiero jak skończą 21 lat, bo to zdrowiu szkodzi. Raczej jak pociągną chłopu w łeb z kałacha to bardziej tym zaszkodzą i sobie i komuś tym bardziej 🙂
A wracając na nasz podwórek, to taka sytuacja zza okna. Jak to jest, że ze środków Unii, Chin czy innych takich tam kładą sobie nasze władze świeży asfalt, a zaraz potem ten nowy asfalcik orzą jak chłop miedzę? Orzą, niszczą, bo kilka miesięcy później pomyśleli, że kanalizacja stara i przydałoby się ją wymienić? A to wcześniej, żadnego mądrego łba nie było co by przewidział, że rury średniowiecze pamiętają ?
Ale najgorsze przede mną. Wiecie co mi spać nie daje? Kto mi powie kiedy kończy się wilgotne, a zaczyna mokre? Jak bardzo coś musi być mokre, żeby było mokre, a nie wilgotne? Kiedy coś jest wilgotne? No kiedy ?
A pająki? Jak jest z pająkami? Taki pająk to siedzi, wisi, kuca, leży? Każdy tylko myśli o lisach- jak one robią. A ja wiem jak robi lis! Tak szczeka, wyje, pohukuje. Tak- słyszałam lisa. Gówno nie zagadka z tym lisem. Gorzej z pająkiem. Bo co ?On tak całe życie stoi? Bo chyba ciężar opiera na stopach o ile ma stopy. Może kuca, bo zgina nóżki? A może on ma z natury nogi krzywe jak panna z czerwonej ulicy. Mówi się, że pająk siedzi na pajęczynie. Ale jakby siedział to nóżki by mu dyndały, nie jest tak? A ja nigdy nie widziałam, żeby pająkowi dyndały nóżki. Więc co on robi?
Nie mogę spać, nie mogę jeść, ciągle chodzą za mną myśli…